Verimlilik

21. Yüzyıl Kariyer Başarısı İçin En İyi 10 Araç

Kariyer başarısı roket bilimi değildir – basit 3 adımlı bir süreçtir. (1) Neye ulaşmak istediğinizi bilin. (2) Başarının neye benzediğini tanımlayın (bunu başardığınızı nasıl bileceksiniz?) Ve (3) Harekete geçin. Ne kadar çok yaparsanız, oraya o kadar hızlı varırsınız.

Koşullar başarıyı getirmez veya bozmaz. Hedeflerinize ulaşabileceğinize inanarak belirlenir; spesifik, daha faydalı düşünme kalıplarını benimseyerek; ve kendinizi zihinsel ve fiziksel olarak başarı alışkanlıklarını geliştirmeye hazırlayarak. Başarı bir "içeriden iş" olabilir ama yine de çok fazla çalışma gerektirir! İşte daha kolay iz bırakmanıza yardımcı olacak on araç.

ARAÇ # 1: Bir iletişim ilişkileri yönetimi (CRM) sistemi

Herkes bir iş arayan. Bazıları aktif iş arayanlardır; diğerleri pasif olanlardır. Pasif iş arayanlar, her 3 ila 5 yılda bir aktif iş arayanlar haline gelir. Şu anda öğrenciyseniz, ABD Çalışma Bakanlığı 38 yaşına kadar 10-14 işte çalışacağınızı tahmin ediyor!

İş aramak yorucu olabilir. Bir organizasyonel sistem icat etmeye çalışırken değerli iş arama zamanı harcamayın. Kendinize harika bir iletişim ilişkileri yönetimi (CRM) aracı edinin: JibberJobber yerine. Ücretsizdir ve bir iş arama sırasında ve ağ oluştururken topladığınız tüm kritik bilgileri izlemenizi sağlar.

Başvurduğunuz veya bir gün çalışmak istediğinizi düşündüğünüz şirketleri takip edin. Yaptığınız her işi takip edin ve durumu kaydedin (ilk mülakat tarihi, gönderilen teşekkür mektubu vb.). Jibberjobber harika raporlama araçlarına sahiptir ve mükemmel tavsiyeler de sunar. Bir CRM kurmak, tüm kritik bilgilerinizi, tüm kariyeriniz boyunca erişebileceğiniz tek bir yere koyar!

ARAÇ 2: Profesyonel bir çevrimiçi varlık (web siteniz, MySpace ve LinkedIn sayfalarınız)

İşverenler artık yeni işe alımları bulmak ve nitelendirmek için interneti kullanıyor. En azından, özgeçmişinizin çevrimiçi bir versiyonunu ve diğer ilgili kariyer bilgilerini gönderebileceğiniz bir web sitesi alan adı olarak kendi adınızı ayırmış olmalısınız.

Birçok alan adı kayıt kuruluşunun kayıt ve barındırma ücretleri düşüktür ve teknik uzmanlık gerektirmeyen bir web sitesi oluşturmak için araçlar sunar. Örneğin, web sitem lindalopeke.com, yalnızca servis sağlayıcının web sayfası şablonlarını kullanarak tek bir hafta sonunda oluşturuldu. Kariyerim ve özgeçmişimle ilgili güncel bilgileri herkesin anında görebilmesi için günlük sadece 0,35 $ maliyeti. Posta veya fotokopi masrafları yok!

Çevrimiçi bir varlığa sahip olmak, rakiplerinizin arasından sıyrılmanızı sağlar. Alan adınızı rezerve ederek başlayın. John Smith gibi ortak bir adınız varsa ve alan mevcut değilse, MrJohnSmith.com veya MsJaneDoe.com gibi bir varyasyon deneyin. Bu işe yaramazsa, baş harflerinizi, mesleğinizi veya şehrinizi eklemeyi deneyin (örneğin, JSmithArchitect.com veya JaneDoeMiami.com).

Ücretsiz oluşturun benim alanım ve Linkedin kendinizi sosyal olarak değil profesyonel olarak pazarlamak için tasarlanmış sayfalar (ve kariyerinizi öldüren içerik için "sosyal" sayfalarınızı taramayı unutmayın).

"Google faktör"Periyodik olarak. Kendi isminizi arayın ve neyin çıkacağını görün! Kariyerinizde büyüdükçe, çevrimiçi varlığınız da artacaktır. Ancak, her zaman unutmayın,"İnternette olan, ağda kalır! " bu yüzden favori bloglara ve forumlara gönderirken bunu aklınızda bulundurun.

Video özgeçmişleri giderek daha popüler hale geliyor, ancak yaptığınız ve söylediklerinize dikkat etmezseniz aleyhinize çalışabilir. Birini yapmaya karar verirseniz, profesyonel yardım alın (ARAÇ # 3 için hizmetler mevcuttur: İyi bir vesikalık

Daha yüksek rütbelere terfi ettiğinizde profesyonel bir vesikalık fotoğrafa ("ihtişamlı" atış değil) ihtiyacınız var. Şimdi birine yatırım yapmak daha da hızlı yükselmenizi sağlayacaktır. İyi bir siyah beyaz ve hem yüksek çözünürlüklü (300 dpi) hem de düşük çözünürlüklü (72 dpi) dosyalarda her zaman mevcut olan renkli bir dijital fotoğrafa sahip olun.

Kafanızı 2-3 yılda bir güncelleyin. Başlangıçta, özgeçmişinizde ve kartvizitinizde (kendiniz için oluşturduğunuz kartlarda) kullanacaksınız. Sonunda, başarı markanızı oluşturduğunuz diğer yerlerde kullanacaksınız. Örneğin, şirket haber bülteniniz için yazdığınız makalelerin yanında göstermek için. Her zaman elinizden geldiğince imajınızı kontrol edin.

ARAÇ 4: Bir kum saati (nihai ve karmaşık olmayan kişisel üretkenlik aracı) Zaman kolayca akıp gider. Bir kum saati size sessizce bunu hatırlatır. Şık bir kum saati (veya koleksiyon) sergilemek, kişisel üretkenlik konusunda vicdanlı olduğunuz için fark edilmenizi ve hatırlanmanızı sağlar!

Kendi kendine empoze edilen zaman sınırları, daha iyi odaklanmanıza ve daha fazla üretmenize yardımcı olur. Ve iş gününden en iyi şekilde yararlanmak için zaman kaybetmeyi bırakmalısınız. Bu basit araç, geçen zamanın farkında olmanıza yardımcı olmak için kullanıldığında üretkenliğiniz üzerinde inanılmaz derecede güçlü bir etkiye sahiptir.

Kum saatlerinin boyutları 3 dakikadan (yumurta zamanlayıcı) 90 dakikaya kadardır. İçinde SmartStart Telefon görüşmeleri ve rutin e-postaları yanıtlamak için harcanan zamanı sınırlamak için 3 dakikalık bir zamanlayıcı kullanıyoruz. Ve daha fazla zaman ve konsantrasyon gerektiren görevler için daha uzun olanı kullanıyoruz.

ARAÇ # 5: Bir satranç seti (dünyanın en iyi takım kurucularının gizli silahı)

Ofis içi ağ oluşturma ve ekip oluşturma için şekerli yemekleri ve donutları unutun. Bunun yerine harika görünümlü bir satranç seti sergileyin! Çalışma alanınızın yakınında açık bir yere koyun. "Oyuna gir! "ve geçen oyuncular için birkaç basit kuralı listeler. Göndermeniz gereken tek kural şunlardır:

  1. Herkes oynayabilir ve
  2. Bir hamle yaptıktan sonra, lütfen siyah / beyaz kartı ters çevirin, böylece bir sonraki geçen kişi hangi renk satranç taşını hareket ettireceğini bilir. (Sonra satranç tahtasının yanında "Beyaz sonra gider"bir tarafta ve"Siyah sonra gider" diğer taraftan, başka bir açıdan.)

Bu açık maça kaç kişinin katıldığına şaşıracaksınız. Tüm şirkette kendinize ve departmanınıza veya ekibinize iyi bir isim vereceksiniz. Artı, oynayan herkes stratejik düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirecek! Bu, takım uyumunu teşvik eder ve başarınızı artırırken herkesin AYNI takımda olduğunu pekiştirir!

ALET # 6: Bir ağ oluşturma kiti (nane şekeri, hedef kartınız, kartvizit çantası ve kartlar, görüntü geliştiren bir kalem ve küçük bir not defteri ve "imza" kırtasiye malzemeleri içerir)

Ağ kurma, iş veya iyilik ararken yaptığınız bir şey değildir. Her gün yaptığınız bir şey. Ve ağınız, kartvizitiniz olan veya CRM aracınıza girdiğiniz kişilerin tümü değildir – ağınız, telefon görüşmenize cevap verecek ve / veya geri dönecek kişilerdir! Ağınızı büyütmek için biraz çaba sarf etmek ve önceden hazırlık yapmak gerekecektir. "Ağ oluşturma kitiniz" bunun için.

Kötü bir ilk izlenim bırakma riskini göze almayın çünkü nefesiniz bayat veya rahatsız edici. Sosyal turlara çıkmadan önce ince bir nefes daraltın.

Ağ etkinliklerine katılmadan önce 3 hedef belirleyin. Kendinizi sahneye çıkarmadan önce bunları yazın ve gözden geçirin. İlk hedef, kaç yabancıyla tanışmayı planladığınız olabilir; ikincisi, her yeni bağlantı hakkında öğrenilecek kaç şey; ve üçüncüsü, ayrılmadan önce kaç bağlantı / yeniden bağlantı yapılacağı olabilir.

Kendiniz yaptırmanız gerekse bile harika bir kartvizite ihtiyacınız var. Çoğu kartvizit (% 90) atılır. Yaparsanız, sohbet ve kart takası daha akılda kalırsa sizinki saklanacaktır.

Kartınızı yeni tanıştığınız birine sunmak için her iki elinizi de kullanın (bu, hareketi özel hissettirir ve sizi daha unutulmaz kılar). Kart alışverişinde bulunurken daima zevkli bir şekilde konuşun (bir iltifatı iletin ve kaba yorumlarda bulunmaktan veya kötü dil kullanmaktan kaçının). Kişinin huzurunda aldığınız bir kartvizitin üzerine asla yazmayın (bu kaba); Hafızanızı hızlandıran gerçekleri arkaya koymadan önce odadan veya yakın alandan çıkın.

Kartvizitlerinizi koruyucu kılıf olmadan taşımak, dizüstü bilgisayarınızı çıplak olarak arabaya atmak gibidir. Kartvizitlerinizin güvenli, temiz, temiz ve kullanışlı olmasını sağlamak için bir çantaya ihtiyacınız var. Yabancılarla konuşmak sinir bozucu olabilir; ancak alışılmadık bir kartvizit davanız olduğunda, bu kullanışlı bir sohbet başlatıcı olabilir. Ben iki tane taşıyorum; biri kendi kartlarım için, diğeri ise topladığım kartvizitler için ayrılmış.

Takip etmek için kendinizi disipline edin. Kartvizit alışverişi bir ağ oluşturmaz; tanıştığınız kişilerle ilişkiler geliştirmek. Anlamlı bir şekilde takip etmenize yardımcı olacak notlar almak için görüntü iyileştirici kaleminizi (pahalı olması gerekmez) kullanın, ardından zaman içinde bağlı kalmak istediğiniz kişilere kişisel el yazısıyla yazılmış kartlar gönderin.

ARAÇ # 7: "İmza" kırtasiye

İnce kırtasiye profesyonel imajınızı geliştirir ve akıllıca bir yatırımdır. "İmza" tarzınızı geliştirmek çok az çaba gerektirir. Yerel perakendecilerde uygun fiyatlı ürünleri seçmeden önce, yüksek kaliteli kırtasiye ürünleri uzmanı tarafından sunulan seçeneklere aşina olun.

Stationery Studio'da "Yönetici" teklifleri üzerinde çalışırsanız, kişisel tarzınızdan ödün vermeden istediğiniz profesyonel imajı destekleyen birçok tasarım göreceksiniz. Sanal araçlarını farklı yazı stilleri, mürekkep renkleri, tasarım motifleri ve doku astarlı zarfları denemek için kullanın. Beğendiğiniz bir şey bulduğunuzda, yazdırın ve alışverişe çıkın. Daha düşük maliyetle satın almak için benzer ürünler arayın. "İmza" kırtasiye malzemenizi seçtikten sonra, ağınızdakilerle iletişim halinde olmak için sürekli olarak kullanın. Sizin ticari markanız olur.

ARAÇ # 8: Bir başarı kitaplığı ve oyuncak kutusu

Başarılı insanlar okur. Çok. Kitaplarınızı iPod'unuzdaki ses dosyalarında taşıyın veya evde özel bir kitaplık ayırın, ancak kendi kişisel gelişim materyalleri kitaplığınızı oluşturun. (Çalışma haftanızın minimum% 10'u "öğrenme" modunda harcanmalıdır.)

İyi stoklanmış bir kişisel başarı kütüphanesi şunları içerir: hayran olduğunuz kişilerin biyografileri ve otobiyografileri, size hitap eden ilham verici alıntı koleksiyonları, düşüncenizi şekillendiren temel metinler, belirli alanlarda becerilerinizi geliştiren referans metinleri (dil ve iletişim, teknoloji, diğer temel mesleki ilgi alanları) ve kişisel ilgi alanına giren diğer kitaplar (hem klasikler hem de mevcut en çok satanlar).

"Oyuncak kutunuzda", Brain Age (elektronik bir oyun), bulmacalar (bulmacalar, sudoku ve beyin jimnastiği), ThinkerToys, beyin fırtınası ve zihin haritalama yardımcıları ve zihinsel reflekslerinizi keskinleştirmek için başka araçlar gibi çok sayıda harika öğeye sahip olabilirsiniz. Bunlar, banliyö treninizde kitap okumak istemediğinizde veya havaalanlarında beklerken, iş için seyahat ederken veya kasvetli otel odalarında sıkışıp kaldığınızda harika bir eğlence sağlar.

ARAÇ # 9: Tost yöneticilerine üyelik Toastmasters, "iş dünyasındaki başarınız ne kadar etkili olduğunuza bağlıdır" derken abartmıyor. Ne kadar yükseğe çıkarsanız, iletişim becerileriniz o kadar çok sergilenir. Toastmasters programlarına katılarak her kökenden insanlar ses güçlerini geliştirir ve geliştirir.

Şimdi konuşma, dinleme ve düşünme sanatlarında hazırlanmaya başlayın! Bu hayati beceriler, kendini gerçekleştirmeyi teşvik eder, güven ve öz saygıyı geliştirir, başkalarıyla ilişkilerinizi geliştirir ve sizi işvereninize ve dünyaya önemli katkılar yapmak için konumlandırır. Toastmasters üyeliği, pişman olmayacağınız kişisel bir gelişim deneyimidir.

ARAÇ # 10: Kişisel bir stilist

Görüntünüz, kişisel markanızın bir parçasıdır. Dünya, stil anlayışından tamamen yoksun olan iyi derecelere sahip insanlarla dolu. Harika bir ilk izlenim bırakmak için sadece bir şansınız var ve bunu yapmak, rekabetçi iş dünyasında kazanmak için bir gerekliliktir.

Kişisel bir stilistin hizmetlerine yatırım yapmak düşündüğünüzden daha ucuza mal olur, büyük kazançlar sağlar ve aşağıdaki durumlarda büyük fayda sağlar:

  • kurumsal dünyada "çıkışını" yapmak üzeresiniz
  • kariyer değiştirmek ve farklı bir sektör veya sektörde çalışmak istiyorum
  • teknik bir rolden operasyonel bir rolden geçmek istiyorum
  • iyi performans gösteriyor ve mükemmel incelemelere sahip ancak ilerleyemiyor
  • kendinizi stratejik olarak daha yüksek bir rütbe için konumlandırmak istiyorsanız
  • hayat değiştiren bir geçişle karşı karşıyaysanız (hamilelik, boşanma vb.)
  • bir ülkede veya doğmadığınız bir kültürle çalışmaya başlamak üzeresiniz

Profesyonel stilistler, renginize, vücut şeklinize ve yansıtmanız gereken iş imajına gerçekten neyin uygun olduğu konusunda objektiftir. Harika görünmek için bir servet harcamanıza gerek yok; sadece sizi ileriye götürmekten alıkoyan giysilere bir servet harcamak mümkün.

Tarzınızı geliştirmek için bir uzmanla çalışmak güçlendiriyor. Tarzınızı geliştirmek veya yenilemek ve profesyonel görünümünüzü güncellemek için zaman ayırmak, zayıf bir benlik duygusunu yeniden canlandırabilir ve durmuş bir kariyeri başlatabilir. Mutlak en iyi şekilde göründüğünüzü bildiğiniz zaman, kendinizi daha fazla güvenle farklı bir şekilde taşırsınız. İnsanlar bu enerjiyi hissediyor ve sizi daha da yetenekli olarak algılıyor. Araç mesajdır; tarzınızı asla ikinci olarak tahmin etmeyin!

Bunların hepsi mükemmel ve şiddetle tavsiye edilen araçlar olsa da, hepsinin başında gelen araç kişisel bir akıl hocasıdır.

HERKESE YÖNELİK ARAÇ: Kişisel bir akıl hocası

Bazen göremediğiniz şeyler sizi hedeflerinize ulaşmanıza engel olur. Bir mentora sahip olmak, aksi takdirde sizin için mevcut olmayan bilgilere erişmenizi sağlar. Bir koç size ne yapmanız gerektiğini söyleyebilir, ancak bir mentor size nedenini de söyleyecektir. Bu, iyi bir akıl hocasını paha biçilemez kılar!

En iyi üniversite eğitimi bile, tüm organizasyonlarda var olan önemli duygu ve kültürel politikalarla başa çıkmanız için sizi hazırlıksız bırakabilir. Kendinden şüphe ve korku tekneyi salladığında herkesin "güvenli bir limana" ve yabancı sularda pazarlık yaparken onlara direksiyonda rehberlik edecek sağlam, deneyimli bir ele ihtiyacı vardır.

Bir mentor, kişisel deneyimleri paylaşır ve yeni öğrenim fırsatları yaratmanıza yardımcı olur. Ayrıca sizi hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak veya mentorun uzmanlığının dışındaysa ihtiyaçlarınıza hizmet edecek diğer kaynaklara da bağlayabilir.

Değerlendireceğiniz birçok iş kuralı söylenmez veya tam olarak anlaşılması ve yararlı bir şekilde uygulanması için tercümeyi gerektirir. Genellikle sadece bir akıl hocası size gerçeği söyler veya yapışkan bir durumda savunmanıza yükselir. Şanslıysanız, yaşamınız boyunca birden fazlasına sahip olacaksınız. Hepsine değer verin ve öğrenmeyi kısalttığı ve başarılı olmanıza yardımcı olduğu için onları onurlandırın.

Bu araçların tümü kullanıma hazırdır ve herkes bunları kullanabilir. Soru şu ki, kaç kişiyi sizin için çalıştıracaksınız?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün