Verimlilik

Çalkantılı Zamanlar İçin 7 İpucu – Basınç Altında Yönetim

Sen ve ben çalkantılı zamanlarda yaşıyoruz. Webster'ın Yeni Dünya Sözlüğü türbülansı kargaşa, şiddetli ajitasyon, düzensiz hareket, vahşi düzensizlik olarak tanımlar. Bu tür sözler, 2008 yılındaki dünyamızı doğru bir şekilde özetliyor. Çoğumuz için her gün, ayaklarımızın altında hareket eden dünyanın hislerini getiriyor. İstikrar, güvenlik ve istediğimiz barış nerede? Olması gerektiğini düşündüğümüz şekillerde yok. Sadece değil. Ve bir daha bu şekilde var olmayabilir. Ne anlama geliyor? Bu, umutsuzca istediğimiz şeyi başka bir yere bakmamız ve ihtiyacımız olduğunu söylememiz gerektiği anlamına gelir. Bir yönetici olarak, kendi iyiliğiniz ve organizasyonunuzun iyiliği için "bunu bir araya getirmelisiniz". Sen bir lidersin. Nasıl düşündüğün, ne hissettiğin ve ne yaptığın çevrenizdeki herkesi etkiler.

Hayatta kalma planı olmadan girdaplı sulara çekilmenize izin verebilirsiniz veya aşağıdaki yedi ipucunu ŞİMDİ hayatınıza entegre edebilirsiniz: “ Topraklanacak merkezinizi bulun. Çalışma hayatımda yaşadığım en korkunç dönemlerden biri, kuruluşumun hükümet fonlarının önemli bir yüzdesini kaybetme riskinin büyük olduğu dönemdi. Gerçekte, ayakkabımın içinde sallandım. O kadar çok şey hissetti ve personelim bana veremediğim güvence için baktı. Durum acımasız görünüyordu. O yıl ilerlememe yardımcı olan tek şey, başa çıkma yeteneğime olan tam güvendi. Otuz yılı aşkın süredir önüme ne çıkarsa çıksın, kararlılığıma, Yüksek Güce olan inancıma ve fırtınayı atlatmaya olan bağlılığıma dair kendi bilgime güveniyorum.

Türbülansla daha fazla akmayı öğrendim, sonunda şiddetli direnişin durumu sadece kendim ve görevimdeki diğerleri için daha da kötüleştirdiğini anladım. Kayanızı tanımlamanızı ve ardından küresel, ulusal veya yerel koşullardan bağımsız olarak ona tutunmanızı tavsiye ediyorum. O kayaya göre harekete geçin. Yüzlerce farklı yöne çekilmekten kaçının. İç sesinizi dinleyin; zihni sakinleştirir. Kursta kal. Kurs, şirketinizin misyon beyanı ve stratejik planıdır. Kuruluşunuzun amacını, varoluşunun birincil nedenini kendinize her gün hatırlatın. Görevlerin ve planların sık sık yeniden yazılması nadiren iyi bir şeydir. Dünya değiştikçe, bu belgeleri yılda birkaç kez yeniden yapabilirsiniz. Bu, birçok pratik ve felsefi neden için mantıklı değil. Mantıklı olan şey, şirket öncelikleri hakkında net olmak ve gerektiğinde amaç ve hedefleri önceliklendirmektir. Belki de başlangıçta belirtilen elli şeyi başaramazsınız. Belki de yarısını yerine getirmek şu anda sizin gerçekliğinizdir. Hangi yarının şaşırtıcı başarı ile yıkıcı kayıp arasındaki fark anlamına gelebileceğini bilmek.

İçgüdülerine güven. Herkes sezgiseldir. Evet, herkes. Diğerlerinden daha sezgisel görünen kişiler, onu daha sık ve daha derinlemesine ayarlarlar. Sezginizi kullanarak pratik yapmalısınız ve sonunda ona güvenmeye başlayacaksınız. Ona danışmadan karar vermeyeceksin. İnan bana; bu doğru. İçgüdüler içgüdüseldir, entelektüel değildir. Akıllıca kararlar vermek için hem zihninizi hem de içgüdülerinizi kontrol etmeniz gerekir. Kafanızda bir şey doğru görünebilir ama midenizde değil. Orada ne hissettiğine dikkat et. Onunla git. Zamanın yüzde doksanı veya daha fazlası hedefte olacaksın. Kursu takip etmenize rağmen, belirli bir hedefi tamamlamak için stratejileri değiştirmeniz gerektiğini bildiğiniz zamanlar vardır. İçgüdüleriniz size olayların veya koşulların gerektirdiğini söyler. Bir şeyi nasıl başardığınızda bu gerekli değişiklikleri yapmamak, şirketinize büyük kayıplar getirebilir. Kâr kaybı, çalışanların moral kaybı, itibar kaybı … Her zaman dış faktörleri gözden geçirin ve tartın ve yolunuzda ilerlerken size rehberlik etmelerine izin verin.

Çalışanların odaklanmasını sağlayın. Türbülans, özellikle de devam eden türbülans çoğu insanı rahatsız eder ve dengesini bozar. Çalışanların hızlı yüzmesine yardımcı olmanın belki de en iyi yolu, kaos sırasında gerçekten neyin önemli olduğunu açıklığa kavuşturmaktır. İnsanlar pek emin olmayabilir, ancak şirket önceliklerinden eminseler, eğilip odaklanabilirler. Çalkantılı zamanlar aslında personele muhteşem ekip çalışmasına katılma fırsatı sunar. Kendi organizasyonumda finansmanın belirsiz olduğu o korkunç yıl boyunca, her ekip toplantısında ve bireysel personel toplantısında öncelikleri tartışmayı bir noktaya getirdim. Sonuç olarak, personelimin kaygılarıyla daha verimli bir şekilde başa çıktıklarını gördüm. İzleyecekleri net bir yola sahip olduklarında kendilerini daha güvende hissettiler. Daha güvende hissettiklerinde, işlerinin kalitesi arttı. İnsanlar, yapıcı bir çıkışı olmayan korkuyla yüklenen uzun süreler boyunca başarılı olmama eğilimindedir.

Korkunuzu yönetin. Korkunuzu kontrol altına almanın en iyi yolu, diğer insanlardan, ruhsal kaynaklardan, fiziksel egzersizden ve ruhsal uygulamalardan destek aramaktır. Korkmuyormuş gibi davranmak veya korkunuzu derinlemesine doldurmak fiziksel ve / veya duygusal hastalıkları besler. Gerçekten bununla başa çıkmak zorundasın, yoksa seni canlı canlı yer. Dahası, yarı insan olursanız, ekibinize etkili bir şekilde liderlik edemezsiniz. Küçülmüş, zayıflamış, tehlikeye atılmış bir birey, zaten çevreyi tekeline alan korkuyu şiddetlendirir. Sahip olduğunuz güçten yararlanmanız ve ardından üzerine inşa etmeniz gerekir. Geliştirin. Büyütün. Güvendiğiniz insanlarla konuşun. Bir koç kiralayın. Uzun yürüyüşlere çıkmak. Meditasyon yap. Motivasyon literatürünü okuyun. İbadet hizmetlerine katılın. Dua etmek. Konsantrasyon gerektiren yeni bir hobi başlatın. Ne yaparsan yap, korku içinde yuvarlanmaktan kaçın. Yıkıcı zihin gevezeliklerinin, bu koşullar altında paketler halinde sahip olmanız gereken enerji ve yaratıcılığı vahşi şekilde çalmasına izin verdiğini bilin.

Her durumun zamanla değiştiğini kabul edin. Çoğumuz hayatın değişmesini istemesek de, yaptığı iyi bir şey. Kötü şeyler bile değişir. Hiç birşey aynı kalmaz. Bazen değişiklikler dramatiktir; bazen küçük vardiyalar olurlar. Değişimin büyüklüğü ne olursa olsun, farklı dinamikler harekete geçer. Yönetim ekibine yeni bir başkan yardımcısı katılır … kilit bir çalışan beklenmedik bir şekilde ölür … Kurulumuz, herkesin umduğu fikir birliğine varamaz … şirket bütçesi ciddi şekilde dilimlenir … Amerika Birleşik Devletleri ekonomisi çöker … Bu durumların her biri, mağazanızdaki işlerin nasıl yapıldığını değiştirir. Bunlardan herhangi biri bir gecede gerçekleşebilir. Bunlar gerçekleştiğinde üç temel seçeneğimiz var: yapıcı davranmak, yıkıcı davranmak veya uyuşup donmak. Ne yaparsın? SİZİN geçmişiniz nedir? Değişimle başa çıkmanın ve korktukları değişim için başkalarına rehberlik etmenin daha sağlıklı bir yolunu seçmeniz mi gerekiyor? Olasılıklara açın. Korkutucu olsa da, çalkantılı zamanlar genellikle bize daha önce hayal bile etmediğimiz fırsatları gösterir. Kaos sırasında istikrar sırasında olduğundan daha yaratıcı ve canlıyız. Türbülans, yeni fikirler üretmemize ve aynı eski hikayeyi çok farklı bir açıdan incelememize olanak tanıyarak, beyin sularını harekete geçirir. Bu anlamda çalkantılı zamanlar gerçekten bir armağandır.

Belki de çekindiğimiz bir hediye, ama yine de gerçek bir armağan. Şunu bir düşünün: Eğer insanlar sonsuza kadar mutlu bir güvenlik baloncuğu içinde yaşayacak olsaydı, muhteşem potansiyelimizi keşfetmek için hiçbir nedenimiz olmazdı. Biz durgunlaşmamalıyız. Esnemek için buradayız ve evet, ara sıra konfor alanlarımızın dışında kalmak için buradayız. Tam olarak kim olduğumuzu ve ne kadar yetenekli olduğumuzu öğrendiğimiz çalkantılı zamanlarda. Çalkantılı zamanlar bizi hayat denen oyunda daha uzun süre durmaya zorluyor. Korkudan daha çok felç mi oldunuz yoksa olasılıktan heyecan mı duyuyorsunuz? Gerçek SEN hangisi? Ve ekibinize hangi mesajı gönderiyorsunuz?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün