Verimlilik

Ertelemenin Başlıca Dezavantajları Nelerdir?

Tabii ki, erteleme bir bireyin zamanını etkiler ve muhtemelen önceden planlanmış bir şeyi geciktirir veya ertelemesine neden olur. Erteleme nedeniyle insanlar genellikle daha önce yapılabilecek görevleri veya görevleri geciktirirler. Bir şeyi erteleme veya erteleme kaygısı da bir bireyin zihnine yansıyabilir ve dikkat ve konsantrasyonu etkileyebilir. Yapılması gereken bir şey varsa, bir bireyin önemli ölçüde zamanını boşa harcar. Okulla ilgili olarak, "ertelemenin dezavantajları nelerdir" sorusuna verilen yanıt, bir ödevi tamamlamaya çalışan çok sayıda huzursuz gece, hatta son teslim tarihlerini kaçırıp bir başarısızlık derecesi getirme gibi olabilir. İşyeri ile ilgili olarak, cevap, son tarih ve performans açısından kötü eleştiriler olacaktır.

Erteleme nedeniyle, insanlar hayatlarında birçok dezavantaj yaşayabilirler. Esas olarak, günün sonunda hiçbir şey yapmadıklarında kendilerini kötü hissettikleri için özgüvenlerini düşürür.

Ertelemenin Bazı Önemli Dezavantajları:

Ertelemenin dezavantajlarının neler olduğu araştırması, esas olarak ertelemenin sakıncalarına odaklanır. Ertelemenin bazı dezavantajları ise; bireylerin amaç ve hedeflerine ulaşmasını engellemesi, rahatsızlık hissi uyandırması, tembelliğin sembolü olması ve biriktirmeye devam etmesidir. Onlarla birlikte, bir kişiyi soruna takılıp kalmasını sağlar ve hayatta ilerlemesini engeller, insanlar elindeki işi bitirene kadar diğer işleri yapmaya odaklanmakta zorlanır.

· Zaman kaybı: "Ertelemenin dezavantajları nelerdir" sorusunun en olası cevabı zaman kaybı olarak kabul edilmektedir. Erteleme nedeniyle birçok insan zamanını gereksiz yere boşa harcıyor. Bir süre sonra gerçekleştirilebileceğini düşünerek faaliyetlerini erteleme eğilimindedirler, ancak gerçekte o zaman asla gelmeyecek.

· Teslim tarihlerinin eksik olması: Erteleme alışkanlıkları nedeniyle, bireysel teslim tarihleri ​​kaçırılabilir. Projeleri için belirli süreleri tutabilirler ve tembellik nedeniyle takip edemezler.

Bu nedenle, insanlar ertelemenin neden olduğu zorluk ve sıkıntının farkına varmak için "ertelemenin dezavantajları nelerdir" anlamalıdır.

Genel Bakış:

Ancak, ertelemenin de insanların başka şeyler yapmak için zamanları olabilir, dinlenmeleri, diğer işlere öncelik vermeleri, zor konular hakkında düşünmekten kaçınmaları, verilen görevler konusunda kafalarının karışmaması gibi bazı avantajları vardır. . Bununla birlikte, insanlar, avantajları göz önünde bulundurmaktan ziyade, döşenecek şeyler ve "Ertelemenin dezavantajları nelerdir" hakkında daha fazla düşünmelidir, çünkü ertelemenin avantajları, insanları hayatlarında ilerlemekten çeken tembellik işaretidir. İnsanlar genellikle ertelemenin kötü olduğunu düşünürler, ancak stres nedeniyle ertelemenin kurbanı olurlar.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün