Verimlilik

Kişisel Markanız Sizin İçin Ne Diyor?

Kişisel markalaşma, kendi adına iş yapan, serbest meslek sahibi ve serbest çalışan herkes için bu günlerde çok önemlidir. Rekabetçi iş piyasasında bir kişi için çalışmak istiyor olsanız bile, net bir marka kimliği diğerlerinden farklı olmanıza yardımcı olacaktır.

'Kişisel marka' terimi ile tam olarak ne demek istediğimizi tanımlayarak başlayalım.

Marka, bir müşterinin hizmetiniz veya ürününüzle ilgili sahip olabileceği deneyime dair bir vaattir.

Sizin kamu kimliğiniz, itibarınızdır.

Sizlerin özünü, değerlerinizi, kişiliğinizi ve dünyaya benzersiz mesajınızı yakalamalıdır.

Bunu yaparken, başarılı bir şekilde sadakat, güven, bağlılık ve büyü oluşturabilir ve bu da ivme ve başarı potansiyeli oluşturur.

Peki markanız şu anda sizin hakkınızda ne diyor?

Neyin ortaya çıkacağını görmek için hem kişisel olarak hem de işletmeniz için kendiniz gidin ve Google'a gidin.

Bu teslim etmeye çalıştığın şey mi?

Bir başka yararlı egzersiz, sizi iyi tanıyan insanlardan markanızı üç kelimeyle özetlemelerini istemektir. Bunu yapamazlarsa, markanızın daha fazla arıtmaya ve daha fazla çalışmaya ihtiyacı vardır.

Bunun için endişelenmeyin, çünkü biz geliştikçe markamız da gelişiyor ve bu da her zaman devam eden bir çalışmadır. İlerledikçe inceliyor ve terzilik yapıyoruz. Çevrimiçi pazarlama sürekli değişiyor ve tutarlı olacağı zamanlara göre hareket etmeyi öğrenmemiz gerekiyor.

Kalpleri ve akılları ele geçiren markalar, diğer ürün ve hizmetleri satma yeteneğine sahiptir ve işte o zaman zamansız hale gelirler. Şu anda İngiliz Kraliyet ailesinden daha iyi bir örnek düşünemiyorum. Prince William'ın Kate Middleton ile olan son düğünü, uluslararası sevginin akışını gösterdi. Düğün kutlamaları bu markayı muhteşem bir şekilde yakaladı ancak modern bir izleyici için güncelledi. Hem Prens William hem de Harry, Kate'in de eklenmesiyle, bu bayraklı tarihi markayı her yerdeki insanlarla temasa geçirerek yeniden canlandırdı. Hepimiz Prenses Dianna'nın zamanına geri götürüldük ve onun mirasını da hatırlattık.

Yani Britania yeniden havalı!

Herkes harika bir hikayeyi ve harika bir sonu sever ve aşık iki insanın hikayesinden daha iyisi yoktur.

Öyleyse burada öğrendiklerimizi kendi markamızı doğru bir şekilde elde etmeye nasıl çevirebiliriz?

Markanızı tanımlamanıza veya denetlemenize yardımcı olacak 6 İpucu;

İpucu 1 Kendinizi Tanıyın.

Bir yaşam ve iş koçu olarak, ne istediklerini ve yaşamın neresinde olduklarını belirleyen insanlarla epey zaman geçiriyorum. Bunu anlamamız için temel motivasyonumuzu ve yeteneklerimizi anlayarak başlamalıyız. Sık sık, uyum sağlamak ve başarılı olmak için belirli bir şekilde hareket etmemiz ve davranmamız gerektiğine inanmak için şartlandırılma tuzağına düşüyoruz. Bu sadece, zamanla sıkıntı ve zorluk getirecek olan gerçek doğamızla temelde yatan gerilime ve yanlış hizalamaya yol açar. Yani ilk anahtar, kendini anlamaktır.

İpucu 2 Ne anlama geldiğinizi bilin.

Neye değer verdiğiniz konusunda netlik esastır. Sizin için neyin önemli olduğundan emin değilseniz, o zaman başkalarını önemli olana ikna etmek için zor bir işiniz olacak çünkü yürekten konuştuğumuzda, teslimatımızda çok daha tutkuluyuz ve bu başkaları için daha çekici hale geliyor. Aşk her zaman satar!

Öyleyse, nasıl aşamasına geçmeden önce ne yaptığınızın nedenini bulun.

İpucu 3 Hikayenizi Paylaşın.

Hikayenizi, içgörülerinizi, deneyiminizi ve öğrendiklerinizi çevrimiçi olarak paylaşma işine girin. Bu konuda saatlerce oturup erteliyordum çünkü hikayemin kimseyi yeterince ilgilendireceğinden şüphe duyuyordum ya da hayatını paçavradan zenginliğe değiştiren diğerleri kadar 'büyük' ​​bir haber olmayabileceğinden vb. İnternet Pazarlamacıları dünyası, dışarıda bazı gerçek gözyaşı dökücüler var. Bence kendimizi karşılaştırmayı bırakmalıyız ve sadece kendimiz olmalıyız, böylece çok daha güçlü bir bağlantı kurabiliriz. Emin değilseniz bu önlemi kullanın. Size doğru geliyorsa, muhtemelen doğrudur.

İpucu 4 Özgün Olun.

Özgün olmak mükemmel olmakla ilgili değildir, gerçek olmakla ilgilidir. Şahsen ben başarıdan çok başarısızlıkla öğrendim, ancak hepimiz için yalnızca en iyi yanlarımızı kameraya ve genel olarak dünyaya göstermek ve paylaşmak isteme eğilimi olabilir. Sizi bilmiyorum ama çevrimiçi olarak nasıl iş yapacağımı ve kendimi nasıl pazarlayacağımı anlamak için yaklaşık 18 ay harcadım, 'uykunuzda zengin olma' ve 'bir gecede başarı' dan bıktığımı ve yorulduğumu anladım kampanyaları. Kendilerini hiç de özgün hissetmiyorlar ve pek çoğu, katkıda bulunma ve başkalarına yardım etme ya da sadece daha fazla öğrenmek ve büyümek ve yaptığımız işin tadını çıkarmak.

İpucu 5 Kopyalamayın.

Gerçekten senin gibi kimse yok. Eşsiz bir bireysiniz, bu yüzden metninizin kendi adına konuşmasına izin verin. Kendin olurken bu nasıl görünüyor, nasıl hissettiriyor?

Kişiliğinizi ve dünyaya iletmek istediğiniz mesajınızı en iyi hangi kelimeler tanımlar?

Hangi renk, logo, görsel resimler size hitap ediyor?

Hangi markalarla özdeşleşiyorsunuz ve neden?

Diğer markaları araştırın ve fikirler geliştirin ancak karıştırmayın, konseptleri genişletmeyin, öne çıkın ve farklılaşmayın.

İpucu 6 Oraya Çıkın Ama Tutarlı Olun.

Marka oluşturmak, hızlıca veya pazar testi yapmadan yapabileceğiniz bir şey değildir. Ne kadar çok adım atmaya ve oyununuzu ilerletmeye başlarsanız, çevrimiçi pazarlama çabalarınızdan istediğinizi çekip çekmediğinize dair daha iyi bir fikriniz olur. Gerçekten şeffaf olduğumuz ilk sefer her zaman en zorudur çünkü kendimizi savunmasız ve açık hissediyoruz. Yine de, dinleyicilerimizle duygusal ve ruhsal ve zihinsel olarak bağlandıkça bağlantımızın neden çok daha güçlü olabileceğinin tam da budur. Bir şeyi ne kadar çok yaparsak o kadar kolay olur. Bunun nedeni, zamanla eylemi bizim için otomatik ve doğal hale getiren sinirsel yollar inşa etmemizdir.

Güveni yansıtmak, sürekli olarak mesajınızın ve çevrimiçi pazarlama stratejinizin değerlerinizle ve özünüzle uyumlu olup olmadığını kontrol etmekle ilgili olmalıdır. Örneğin, gerçekçi olduğuna inanmadığım için 30 gün içinde başarı veya zenginlik garantisi alacağınızı vb. Öneren İnternet ürünlerini tanıtmıyorum veya desteklemiyorum. Sosyal medyada ve iş sitelerinde de profilin ve mesajın tutarlılığı Net'te zorunludur, böylece daha akılda kalıcı olursunuz. Dolayısıyla, markanızı açıklığa kavuşturmak ve tanımlamak için zaman harcadıktan sonra onu korumanız ve beslemeniz gerekir, her zaman mesajınıza sadık kalırsınız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün