Verimlilik

Ooma Hub Vs Telo: Ooma Hub veya Ooma Telo Satın Almalı mıyım?

VOIP nedir?

Ooma Hub ile Telo arasında iyi bir karşılaştırma analizine girmeden önce, bu iki ürünün ne olduğunu anlamalısınız. Ooma'dan hem Hub hem de Telo Voice bitti benİnternet Protokol (VoIP) telefon sistemleri. Geleneksel telefon sisteminden farklı olarak, VoIP telefonlar ses sinyalinizi iletmek için interneti kullanır.

VoIP telefonları giderek daha popüler hale geliyor – sadece maliyetten tasarruf etmenize yardımcı olma potansiyeline sahip oldukları için değil, aynı zamanda şu anda mevcut olan geniş bant teknolojisi, tüketicilere bekledikleri yüksek hizmet seviyesini sağlamak için kullanımını destekleyebildiği için.

Ooma Hub ve Ooma Telo nedir?

Ooma Hub, esasen iki üründen daha eskidir. İlk olarak 2007 civarında piyasaya sürüldü. O zaman, Ooma, müşterilerinin Ooma hub için önceden ödeme yapmasını ve ardından herhangi bir aylık ücret ödemeden veya herhangi bir dönem imzalamak zorunda kalmadan onu kullanarak hub'ı rakiplerinden ayırdı. sözleşme.

Neredeyse tüm teknoloji ürünlerinde olduğu gibi, zaman içinde daha yeni teknolojilerden yararlanmak için yeni modeller tanıtıldı ve Ooma Telo, Hub'ın yerine Ekim 2009'da tanıtıldı. Bunun anlamı, üreticinin Merkez'in mevcut envanterlerini aşamalı olarak kaldırmasıdır. Bu nedenle, arıza düzeltmeleri dışında herhangi bir yeni ürün yazılımı yükseltmesi beklemeyin.

Burada karşılaştırılan her iki Ooma modeli de aynı işlevi ve özellikleri paylaşıyor ve bu makalenin sonundaki bağlantılardan daha fazlasını bulabileceğiniz için buna girmeyeceğim. Ancak, burada odaklanmak istediğim şey, Ooma Hub ile Telo'ya baktığımızda farklılıklar.

Ooma Hub vs Telo – İkisi arasındaki farklar nelerdir?

Ooma Hub ile Telo'yu karşılaştırdığımızda, işte bazı farklar:

Bir sabit hattı entegre etme esnekliği:

Hub: Evet Telo: Hayır

Çevrimiçi Telefon Rehberi:

Hub: Hayır Telo: Evet

Ooma HD Ses Hazır:

Hub: Hayır Telo: Evet

Ooma Telo Ahizelerini destekler:

Hub: Hayır Telo: Evet

Gelecekteki genişletme için USB bağlantı noktası:

Hub: Hayır Telo: Evet

Yasal Tahsilat Ücreti (RRF) veya Vergiler:

Hub: Gerekli (Hub ve Scout kombinasyon paketi olan Ooma Core hariç) Telo: Gerekli

Gelen DTMF:

Hub: Hayır Telo: Evet

Merkezin sahip olmadığı yeni Telo tesisleri:

Bluetooth (Premier) Google Voice Uzantıları (Premier)

Hangi ürünü satın alacağınıza karar vermek için Ooma Hub ile Telo'yu değerlendirirken, Ooma Hub satın almak yerine Ooma Telo satın almak için daha güçlü nedenler vardır. Bunun nedeni, Ooma Hub ile Telo'yu karşılaştırdığınızda, her ikisinin de benzer temel yeteneklere sahip olmasına rağmen, Ooma Telo'nun üretkenliği artırmanıza ve uzun vadede tasarruf etmenize yardımcı olacak daha fazla özelliğe sahip olduğunu göreceksiniz. Telo ayrıca hub yavaş yavaş kullanımdan kaldırılırken en yeni donanıma sahiptir. Hub'ın ön fiyatı da Telo'dan daha pahalıdır.

Ooma Telo veya Hub satın almaya karar vermeniz için Ooma Telo incelemesini faydalı bulacağınızı umuyorum.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün